Tuesday, January 24, 2012

Röstleiva-jogurti kihiline magustoit maasikamoosika

Vaatasin eile Kanal 11 pealt ühte saadet "Cookery School". Seal on päris mõnusad retseptid ning olen endale isegi mõned üles kirjutanud, et neid kunagi proovida. Teemaks olid magustoidud ja seal tehti Panna Cotta't. Googeldasin natsa ning leidsin ühe vahva pildi, millel olid ilusad värvilised kihid ning kõige all oli punane maasikamoosi kiht.

Mõtlesin siis,et teen ise ka midagi sarnast. Võtsin hommikul sügavkülmast välja maasikamoosi ning panin sulama, et kui õhtul koju tulen, siis hakkan magustoiduga pihta. Lisaks kõigele on taoline magustoit hulga tervislikum, kui koogid/küpsised vms.


Koostisained:
6-7 viilu leiba
0,75 liitrit jogurtit (minul oli virsiku oma)
sügavkülmututatud maasikamoos või maasikad, millest moosi teha
2,5 tl želatiini
mandlilaaste

Valmistamine:
Peenesta köögikombainis leib ning pane umbes kümneks minutiks 200 kraadi juures ahju. Lase jahtuda. Jaga kolmveerand leivapurust vormidesse. Vala jogurt köögikombaini, sulata 2,5 tl želatiini vähese veega ning nirista jogurti hulka. Sega köögikombainis. (Kui antud tööriist puudub,siis vahusta segu kergelt mikseriga, et tulemus saaks õhulisem.)

Vala jogurtisegu vormidesse. Kata jogurt allesjäänud leivapuruga. Jaga maasikamoos kõige peale (kui see ei ole magus, siis lisa eelnevalt natukene suhkrut). Lõpetuseks puista peale mandliliiste.

Saturday, January 21, 2012

Õuna-mandli minikoogid

Ehkki täna on ilmunud juba kaks blogipostitust, tahaksin ka oma tänase kolmanda toidu kirja panna ja selleks on õuna-mandli minikoogid. Põhimõtteliselt võiks neid isegi muffiniteks nimetada, aga kuna neid antud hetkel süüakse ikkagi spetsiaalse vormi seest ja lusikaga, siis jäägu need ikkagi kookideks! :)

Eile tegeles mu abikaasa väikese värvimistööga ning seega võtsin ette pisikese distantseerumise värvilõhna eest ning läksin Kaubamajja shoppama! :) Suutsin isegi eirata kõiki kokaraamatuid, vaatasin küll, aga ei ostnud, kuid siis sattusin kodutarvete oskanda ja seal olid just sellised keraamikast minikoogi vormid nagu ma tükk aega unistanud olin. Kallid olid nad küll- 2 tk 4 eurot, kuid mõtlesin, et investeerin ning ostsin neid 10 tk.

Täna asusin neid katsetama. Ka antud koogikesi polnud ma kunagi varem teinud ning seega otsustasin loominguline olla :)
Niisiis:

Põhitaigen:
4,5 dl nisujahu
0,5 dl suhkrut
0,5 tl soola
3 tl küpsetuspulbrit
125 g võid
2 muna
2,5 dl piima

Sulata või ning sega kõik koostisained hoolikalt kokku.

Kui aega on vähe või pole tahtmist selle taignaga mässata, siis sobib ideaalselt ka Vilma Muffinipulber. Lisa ainult 2 dl vett ja 1 dl õli ning valmis.

Lisandid:
1 peotäis valgeid šokolaaditükke (momendil on Selveris müügil ka valge šokolaadi "pisaraid", mis on ideaalselt sobivad igasugu küpsetistesse panemisteks).
2 õuna
0,75 pudelikest mõrumandli ekstrakti
1 peotäis mandlilaaste.

Hiljem peale raputamiseks tuhksuhkrut.

Valmistamine:
Kui põhitainas on valmis,siis lisa peotäis šokolaaditükke, tükelda õunad ning sega hoolikalt. Lõpetuseks pane taignasse mandlilaastud ning ekstrakt. Sega veelkord ning jaota vormidesse.

Küpseta ahjus olenevalt vormi suurusest 200 kraadi juures 20-30 minutit. Tavaliselt küpsevad mul muffinid 20 min, kuid nende keraamiliste vormidega küpsetasin ahjus 30. Seejärel lülitasin ahju välja ning lasin neil järelküpseda, et pealne saaks mõnusalt krõbedaks minna. Puistasin hiljem üle tuhksuhkruga ning paarile koogikesele ka šokolaadilaaste.

Antud kookides on särtsu! ;)



Liharullid

Tänaseks lõunasöögiks olid liharullid. Antud toit oli väga maitsev. Boonuseks oli veel see,et nende valmistamine ei võtnud ülemäära palju aega ning polnud ka väga raske! :)

Koostiained:

500g sea välisfileed
125 g suitsupeekonit
1-2 porgandit
õli

Kaste:
1 sibul
1 porgand (kui jääb liharullidest üle, siis pole veel ühte vaja)
1 dl vett
2 dl kohvikoort
soola
pipart

Valmistamine:
Lõika liha ristikiudu umbes kaheksaks tükiks ja vasarda lihahaamriga õhukeseks. Lõika porgand kangideks ja pruunista õlis. Pane porgandit rohkem, kui lihalõike on, et ka hilisema kastme jaoks jääks üle.


Aseta iga lihatüki keskele viil suitsupeekonit ja pruunistatud porgandikang. Rulli liha kokku ning kinnita puust kokteilitikuga. Prae rullid nii hästi, kui saad ümbertringi pruuniks ja lao tihedalt ahjunõusse. Kastmeks pruunista peenestatud sibul ja enne praetud porgandikangid väheses õlis. Lisa 1 dl vett ja rõõsk koor, maitsesta soola-pipraga. Kalla kaste rullidele ning hauta madalal kuumusel umbes tund.

Allikas: Pereköögi kokaraamat


Serveerisin selle keedetud kartuli ning Frillice-tomatisalatiga.


Keelekese küpsised

Sain paar päeva tagasi ema käest küpsisevormi ning seega oli vaja see kohe ju ära proovida. Mõtlesin teha Valeri küpsised või Madeleine omi. Samuti jäi mõttesse Keelekese omad. Kaalusin ühte pidi ja teist ning kuna vormist pidid tulema pikliku kujuga küpsised ning kodus leidus parajasti ka tuhksuhkrut, siis jäigi peale "Keeleke".

Ma teen väga palju asju köögikombaini abiga. See on lihtne ning võtab vähe aega, kuid täna otsisin kapist välja mikseri ning tegin kõik vanamoodi. Vahustasin munad, segasin lusikaga sisse jahu jne. Tainas jäi ilus, kohev ja lõhnas tuhk-ja vaniljesuhku järgi! :) Mõnus! :)

Igatahes panen taigna ja valmistamisõpetuse ka siia! :) Antud kogusest sain 13 suuremat küpsist. Kui teha ilma vormita, oleks ilmselt 20 ringis saanud! :)


Koostiained:


2 muna
40g tuhksuhkrut
0,5 tl vaniljesuhkrut
65 g jahu

Hiljem võib küpsised veelkord tuhksuhkruga üle puistata.

Valmistamine:
Eralda munavalged, lisa pool tuhksuhkrust ning vahusta, kuni saad ilusa valge vahu, millesse jäävad tipud, kui mikseri välja tõstad. Vahusta pärast seda teised kausis munakollased koos ülejäänud tuhksuhkruga. Lisa ka vaniljesuhkrur. Võta lusikas ning sega munakollane munavalgevahu hulka. Lisa vähehaaval jahu ning sega hoolikalt. Lõpetuseks küpseta ahjus 180 kraadi juures umbes 10 minutit, kui küpsetad õhemad või ilma vormita ja 15 minutit, kui küpsised on paksemad või vormi sisse pandud. Mida kauem need ahjus on, seda krõbedamad nad saavad! :)



Thursday, January 19, 2012

Seitan

Proovisin täna teha seitanist kastet. Kes ei tea, mis see on, siis seitani saadakse jahust, millest on välja uhutud tärklis ja kliid. Aasias kasutatakse seda liha asemel! :) Siiski võin etteruttavalt öelda,et mul läks esimene kord natukene aia taha, aga tean juba, mis vead ma tegin ning järgmine kord oskan nendest hoiduda. Allpool on üks link, mida tasuks enne valmistama hakkamist vaadata.

Seitani põhiretsept:
4 dl nisujahu
1 tl soola
1,7 dl vett

Sega koostisained ja jäta toidukilesse umbes pooleks tunniks seisma. Võta tainas ning pane kaussi, millesse oled eelnevalt lisanud vee. Sõtku selles tainast. Kalla vesi ära ning korda tegevust. Vett tuleb vahetada päris mitu korda, kuni vesi ei ole enam nii valge, kui alguses.
Edasi tuleb tainast vormida sobiva suurusega tükid ning need keeta, kuni nad tõusevad pinnale. Seejärel kurna ning kasuta liha asemel.

Kaste:
Kuna kastet ma polnud samuti varem seitanist teinud, siis otsustasin olla loominguline ning teha kõike tunde järgi. Praadisin seitani ja sibula ning maitsetasin hakklihamaitseaine ning soolaga. Lisasin lusikatäie jahu, segasin ning valasin peale piima. Peale segu paksenemist võtsin selle tulelt ning lugesin kaste valminuks! :)

Serveerisin selle makaronide ning seentega. Võiks öelda, et maitse oli kastmel väga hea. Samas uhtsin ma tainast natukene liiga vähe ning seetõttu ei õnnestunud mul kõike tärklist ilmselt eraldada. Samuti on mul tunne, et keetsin seda liiga vähe. Seega oli mul antud kastet süües tunne, et söön lihtsalt klimbikastet! :)




Surfasin netis ja leidsin väga hea video, kus täpselt ära näidatud, milline tainas peab olema:

http://www.youtube.com/watch?v=5H2qzA50jZQ

Samas peaks ütlema, et ilmselt seitan minu üheks lemmikuks ei saa.

Sunday, January 15, 2012

Ahjustroogonov

Juba mõnda aega on mul meeles mõlkunud üks retsept "Pereköögi kokaraamatust".

Eile ostsin siis kõik koostisained ära ning täna läks kokkamiseks.

Koostisained:
500 g valmistükeldatud seastroogonovi (mina tegin siin küll muudatuse ja ostsin sea välisfileed, mis sai tükkideks lõigatud).
2-3 sibulat
250 g šhampinjone
3-4dl majoneesi (jällegi tegin muudatuse ja panin 200g light majoneesi)
maitse järgi soola, pipart ning
liha maitseainet
õli
sibulapealseid või murulauku (kuna mul seda ei olnud parajasti, siis jätsin ka selle välja, kuid muidugi oleks see imehästi juurde sobinud).

Valmistamine:
Pruunista lihatükid õlis ja lisa soola, pipart, liha maitseainet. Pane ahjuvormi. Samal ajal viiluta sibul ja seened ning aseta lihale. Kalla üle majoneesiga ning aseta ahju umbes 30 minutiks. Välja võttes puista üle roheliste sibulatega.

Allikas: Pereköögi kokaraamat (Lia Virkus ja Pille Enden)


Antud retsept maitseb tõesti väga hästi. Ahjuvormis moodustab põhjale veel kaste, nii et seda pole vaja eraldi juurde valmistada. Serveerisin keedetud kartuliga ning tomati- ja viinamarjalõikudega.





Kuid nagu ikka, meeldib mulle retsepte kohandada. Seega mõtlesin, et järgmine kord teen sibulad pisikesteks tükkideks, kuna mulle lihtsalt visuaalselt ei meeldi sibularõngaid süüa, samuti võiks vormiroa enne ahju panemist üle puistata juuustuga.

Antud retsept sobib ideaalselt ka pidulikemal juhtudel pakkumiseks. Sellisel juhul ei tasuks seafileed aga kuubikuteks teha,vaid hoopis viiludeks jätta! :)

Thursday, January 12, 2012

Tervislikud kartulikrõpsud

Kas kartulikrõpsud saavad üldse olla tervislikud??? Muidugi tahaks vastata eitavalt, aga siiski...siiski! Kui neid teha ise, ilma õlita või peaaegu ilma õlita, siis küll.

Mina kasutasin seda ilma õlita varianti! :)

Viiluta kartulid nii imeõhukesteks viiludeks, et Sa näed neist peaaegu läbi. Pane taldrikule, puista üle kartulimaitseaine ja erinevate ürtidega ning pista mikrosse umbes 2ks minutiks. Maitse ning liiguta neid taldrikul, et nad kinni ei jääks. Kui nad on veel pehmed, siis jätku mikrolaineahjus küpsetamist.

Mina küpsetasin neid mikrolaineahjus kokku umbes 5-6 minutit. Tõmbusid ilusasti krõmpsuks. Ainuke häda on tõesti see, et võivad taldriku peale kinni jääda, aga selleks peab neid algstaatsiumis hoolsalt liigutama. Kasvõi iga 30 sekunudi järel. Kui taldrik alguses õliga üle pintseldada, siis on kinnisjäämisvõimalus samuti väiksem.

Selliseid krõpse ei pea ainult kartulist tegema. Võib ka porgandist, kapsast, peedist jne. Mulle isiklikult maitsevadki porgandist tehtud kõige rohkem. Juurvilja koorjaga teen imeõhukesed viilud, saavad õhukesemad, kui noaga tehtud! :)

Põhimõtteliselt peaks selliseid krõpse saama ka ahjus teha. Katsetan kunagi järgi ja annan teada! :))

Tuesday, January 10, 2012

Leivasupp/leivakreem

Olen avastanud enda jaoks Leiburi poe, kus saab maitsvaid leiva- ja saiatooteid üliodavalt. Ostsin viimane kord sealt terve hulga asju ja nii seisiski minu kapis üks leib, mida ma polnud jaksanud veel ära süüa ja mis hakkas vaikselt kõvemaks minema. Nii otsustasingi leivasuppi teha. Otsisin oma kokaraamatutest ja leidsin vähemalt 3 erinevat kirjeldust. Kõik vägagi erinevad. Panin siis sisetunde järgi ühe retsepti kokku ning tulemus sai väga maitsev. Vb natukene liiga magus, aga seda oskan siis järgmine kord korrigeerida.

Koostisained:

1,2 liitrit vett
7-8 viilu leiba
kaks peotäit rosinaid
sidrunimahla
1 dl mannat
2,5 dl suhkrut

Lasin vee keema ning panin sisse leivaviilud. Kui need olid keema läinud, siis tampisin kartulinuiaga ruttu tükkideks. Need tükid, mis jäid, keesid hiljem ise täiesti katki. Lasin segu uuesti keema ning valasin sisse suhkru ning manna. Keetsin pidevalt segades umbes 2 minutit, segasin sisse rosinad ja keetsin veel 3 minutit.

Kui ta oli hiljem juba jahtunud, siis lisasin kolm tortsu sidrunimahla, aga tegelikult ei ole see väga vajalik. Hoopis suhkrut võiks järgmine kord panna ntx 1,5 dl. Proovin järgi! :) Hea ja lihtne magustoit. Täiuslikkusest jäi puudu ainult lusikatäis hapukoort leivasupi peale! :)

Sunday, January 8, 2012

Küpsisemagustoit

Neid küpsisemagustoitude retsepte on terve maa ja ilm täis. Seega ei hakanud ma isegi ühtegi otsima ja mõtlesin, et teen täitsa ise ja tunde järgi! :)
Kui mees õhtul koju tuli, siis kiitis,et parem, kui Selveris! Yeey! :P Aga tegelikult maitses mulle endale ka väga! :)

Igatahes koostisained:

1 pakk Selga valget küpsist (kõige tavalisem)
0,5 tassi kohvi
Vajadusel piima
1 pakk vaniljekohupiima-pastat
Kaunistamiseks vaarikaid

Purustasin käega küpsised väiksemateks tükkideks. Valasin peale kohvi ning segasin läbi. Kuna nad tundusid veel natukene kuivad ja mu mees väga kohvi ei armasta, siis valasin juurde veel piima,et segu jääks mõnusalt pehme. Jaotasin küpsisepuru ühtlaselt nelja pokaali. (Hästi natukene jätsin järgi). Peale tõstsin kohupiimapasta ning selle peale omakorda allesoleva küpsisepuru. Lõpetuseks kaunistasin vaarikatega. Peale oleks ilmselt veel šokolaadilaastud sobinud,aga eks see jääb järgmiseks korraks! :) Paras kaloripomm muidugi sai! :)

Ahjuliha seente ja sibulaga

See nädalavahetus on küll väga kiirelt läinud. Eile tuli selle aasta esimene suurem lumi maha. Täna sai jalutamas käidud ja küll oli mõnus tunne, et lõpuks on talv käes.

Kuna eile pidi meile alguses üks külaline tulema, siis ostsin 1, 5 kg sealiha ja seeni ning mõtlesin mida võiks süüa sellest teha. Valikuks osutus ahjuliha seente ja sibulaga! :)

See on tegelikult päris kuulus retsept ning mina sain selle oma sõbranna käest alguses, kuid olen ka mitmetes kokaraamatutes näinud.

Koostisained:
1 kg tailiha
250 g šampinjone
2-4 tk sibulaid (keskmise suurusega)
0.5 dl brändit
250 ml vahukoort
võid ja õli praadimiseks
Maitsestamiseks soola ja pipart

Lõika liha viiludeks ning prae need kergelt pannil. Liha ei ole veel küps. Aseta ahjuvormi ning maitsesta soola ja pipraga. Pane pannile või ning pruunista viilutatud seened ja sibulad. Maitsesta soola-pipraga. Vala juurde brändi ning hauta aeg-ajalt segades suurel tulel 4–5 minutit. Lisa koor ja hauta veel 1–2 minutit. Vala kaste samuti ahjuvormi ning kata see fooliumiga. Küpseta ahjus 175° juures vähemalt 45 minutit.

Antud toit sai tõesti imehea. Serveerisin selle keedetud kartuli ja Frillice-tomati salatiga. Viimane oli maitsestatud veel 0,5 tl sidrunimahla ja tilga veiniäädikaga.Samuti soola/pipraga.

Thursday, January 5, 2012

Päevamõtted

Kuna mehele see õunakook väga maitses, mis ma talle paar päeva tagasi tegin töö juurde, siis täna kauples ta uue välja. Kell on momendil 22:41 õhtul,minul küpseb aga üks koogike ahjus.

Homme on plaanis teha kartuliputru ning midagi lihakraami kõrvale. Mõtlen veel, mis see olla võiks. Magustoidu poolest ootab mind kaks uudset retsepti, mis tahan ka lähiajal ära proovida. Kamavaht ning kihiline küpsise-kohupiima magustoit! :)

Tuesday, January 3, 2012

Mahlane õunakook

Kuna eelmistes blogipostitustes sain lõpuks kirjeldatud peaaegu kõik sünnipäevalaual olnud toidud, siis täna läks jälle küpsetamisekis. Nimelt soovis mees ka töö juurde ühte kooki osta. Mina aga arvasin, et mis ta ikka ostab, küpsetan hoopis ise ühe.

Kuna kodus leidus ka parajal hulgal õunu, siis saigi otsus tehtud õunakoogi kasuks. Retsepti mõtlesin välja ise ning täiustasin seda jooksvalt. Tulemus sai igati hea! :)

Koostisained:

Põhi:
100g võid
2 spl suhkrut
3 munakollast (munavalged paned eraldi tassi)
3,5 dl nisujahu
väike sorts piima

Sisu:
Õunad (3-4)
3 munavalget
1,5 tl sidrunhapet
1, 5 dl suhkrut
Peale puistamiseks 0,5 tl kaneeli

Kate:

2 muna
2 spl jahu
2 spl suhkrut
100 ml piima



Sega põhja jaoks vajalikud koostisained köögikombainis. Kui taignapall on liiga vedel, siis lisa veel jahu, kui aga mure (tainas ei hakka kokku või jääb klompi, siis lisa veel piima.)

Suru tainas u 24 cm koogivormi põhja ning äärtele ja küpseta 5 minutit ahjus 190 kraadi juures.

Samal ajal, kui kook ahjus küpseb, viiluta imeõhukesteks viiludeks umbes 3-4 keskmise suurusega õuna.

Võta kook ahjust, pane sinna peale viilutatud õunad.

Edasi tuleb kõige raskem osa antud koogi juures. Nimelt - vala munavalged vahustamiseks anumasse ning sinna juurde hästi tilgake rasvainet (näiteks võid), et munavalge ei läheks kohevaks ja õhuliseks vahuks, vaid jääks pärast vahustamist ühtlaseks (voolab nagu keefir). Juurde lisa sidrunimahl ja suhkur. "Vahusta".

Vala saadud valge segu õuntele ning raputa peale kaneeli. Pane veel 10 minutiks ahju!

Samal ajal, kui kook ahjus küpseb, sega kokku katte materjalid ning vala need hiljem koogile. Keera ahju kuumus 180 kraadi juurde ning küpseta veel 20-30 minutit.

Saadud kook on mõnusalt mahlakas, samas on põhi kõvem.

Caesari salat

Ka see salat on üks minu lemmikutest. Ehkki Caesari salati retsepte on palju, siis see meeldib mulle just selle pärast, et kaste ei sisalda toorest muna. Nimelt ei söö ma viimast absoluutselt.

Koostisained:

2 keskmise suurusega tomatit
1 kimp Rooma salatit või Frillice't
4-5 viilu saia
Soovi korral kana või lõhe
.....

Kaste
50-100g juustu
200-250g majoneesi (kui soovida vedelamat kastet, siis rohkem).
1 küüslauguküüs
0,5 tl soola
0,25 tl musta pipart
1-2 spl valgeveini- või palsamiäädikat.

Kõigepealt valmista kaste. Purusta küüslauk ning sega ka ülejäänud kastmekomponendid kokku. Jäta maitsestuma.

Keera ahi 200 kraadini ning viiluta saiakuubikud ahjupannile. Küpseta umbes 10-15 minutit. Maitse, kas on mõnusalt krõbedad. Kui mitte, siis lase neil veel ahjus olla, kui jah, siis tõsta välja ning lase jahtuda.

Viiluta tomatid ning salatilehed. Soovi korral lisa ka kana või lõhe.

Lõpetuseks jaga salat pokaalidesse ning vala üle kastmega. Samas mina segasin kastme ja salati suures salatikausis kokku ning sai samuti väga maitsev.

Lavashi-rull singiga

Koostisained:

Lavash
2 tomatit
1 pikk kurk
50-100g majoneesi
1 kimp lehtsalatit
Sink

Määri lavashi pind majoneesiga. Haki eraldi kausikesse tomatid, kurk, lehtsalat ja sink. Vala need ühtlaselt lavashile ning keera ettevaatlikult rulli! :)

Enne lauale panemist viiluta! :)

Monday, January 2, 2012

Šokolaadimussee

Jällegi peab mainima, et üks magustoite, mis on imelihtne, kuid mille maitse on nii hea nagu oleks kõik otsast lõpuni ise tehtud! :)

Osta Prismast šokolaadimussee pulber. Sealsamas kõrval on ka pudingute omad, kuid need ei ole nii head. Sega pulber köögikombainis 2 dl piimaga ning 1 dl koorega. Vala kaussidesse ning kaunista. Mina kasutasin kaunistamiseks väikest killukest salatilehte, külmutatud vaarikaid, shokolaadihelbeid (kraapisin ise noaga tahvli küljest) ning tuhksuhkrut.

Lihtsalt imemaitsev! :)





Täidetud muna kiluga

Keeda munad, jahuta ning lõika pooleks. Seejärel eralda munakollased. Munakollastele tuleb lisada soola, hapukoort ning majoneesi, et saadav segu oleks mõnusalt kreemjas.

Mina panin igale munavalgele sisse pooliku kilufilee ning täitsin tordipritsi abil munakollasega. Lõpetuseks kaunistasin peterselli ning paprikatükkidega.


Kartulipannkoogid lõhega

Olen teinud palju kartulipannkooke, kuid need on ühed lihtsamini valmistatavad ning samas väga maitsvad.

Koostisained:

3 muna
150 ml piima
paar vart rohelist sibulat
2 spl õli
60g kiirkartuliputru
40g jahu
0,5 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl sidrunimahla

Segada 4 esimest koostiainet hästi ära. Seejärel panna kaussi ka ülejäänud toiduained ning segada hoolikalt, et tainas oleks ühtlane.

Lõpetuseks jääb üle küpsetada pannil väikesed koogikesed ning enne lauale panekut panna kookidele peale veel suitsulõhe (soolalõhe vms) ning maitseroheline. (Sibul, petersell või till.)

Salatikorvikesed

Koostisained:
150-200g võid või margariini
0,5 dl suhkrut
2 muna
6 dl jahu
0,5 tl soola

Vahusta kas köögikombaini või mikseri abiga eelnevalt sulatatud või suhkruga. Lisa sool ja munad ning vahusta veelkord. Kõige lõpuks lisa jahu, et tuleks suhteliselt paks ning natukene läikiv tainas. Küpseta 5-10 min 200 kraadi juures.

Kuna mul spetsiaalseid vorme ei olnud ning ausaltöeldes ei ole mul kappides ka nii palju ruumi, et neid erineva köögiatribuutikaga täis laadida, siis kasutasin küpsetamisel muffinivorme ja muffinipanni.

Pane igasse muffinivormikesse 1 tl tainast ning mudi ringikujuliselt laiali. Ei ole vaja muretseda, kui vorm kaotab oma kuju, sest kui see suruda muffinipanni , siis taasutab ka õige kuju. Samuti ei ole vaja muretseda selle pärast, et servad ei ole päris ühtlase kõrgusega. Kerge a-sümmeetria loob laua peal väga ilus mulje.





Minu salatikorvikesed ei ole väga kõrge servaga (kuni 1 cm) ning tundub, et võiksid olla palju kõrgemad, kuid tegelikult ei ole see vajalik.






Salatikorvikeste täitmisel jääb küll kõik ainult loovuse valdkonda. Antud juhul läks siis nende korvikeste sisse kartulisalat, mille retsepti ma ka kunagi välja toon! :)


Sunday, January 1, 2012

Pidulaud mehe sünnipäevaks

Täna on 1 jaanuar ja sellega seoses soovin kõigile HEAD UUT aastat! Kuna homme on mehel sünnipäev, siis olen ametis sellega, et talle ilus sünnipäevalaud katta. Plaanis on teha külmlaud, praad ning magustoit. Kuna üks külaline lubas tordi kaasa võtta, siis seekord koogi küpsetamiseks ei lähe.

Niisiis:

Külmlaud:

Salatikorvikesed

Kartulipannkoogid lõhega

Täidetud muna kiluga

lasvashi-rull

Caesari salat

Igasugune võileiva materjal (vorstid, singid, viilutatud praeliha jne)


Pearoog
Ahjulõhe, riisi ja rohelise salatiga

Magustoit

Šokolaadimussee